Dzurinda dosiahol limbo

Autor: Michal Petruš | 17.2.2012 o 1:05 | (upravené 17.2.2012 o 1:12) Karma článku: 14,53 | Prečítané:  1500x

Keď pred minulými voľbami odstúpil a do čela kandidátky, síce nedorozumením, ale postrčil Radičovú, mnohí si vzdychli - konečne. Jeho vlastní aj nevlastní voliči boli po voľbách takí spokojní, že tomuto dlhodobo neobľúbenému Šalamúnovi odpustili bleskový návrat na scénu vo forme ministra zahraničných vecí. Zjavne mu to nestačilo a pri každej možnej príležitosti tlačil na pílu. A píla sa začala zadrhávať. Čím viac Radičová strácala kontrolu, on ju získaval. Bleskovo podpísané parlamentné voľby a rysoval sa súboj s KDH o jediné miesto nevesty pre ženbychtivý SMER.

No potom niekto vypustil Gorilu. Predsedovia dvoch vtedy najsilnejších strán sa otočili na krovky a schúlili nožičky. No Gorila ako prišla, tak neodišla a vcelku slušne sa rozzúrila. Dzurinda mení taktiku a skáče do vlaku. Zaujímavá príhoda sa mu stala, po príchode do Fiľakova sa lúči so železničiarom a hovorí, že by ešte dokázal vypraviť vlak, máva pritom žoviálne pomyslenou lopatkou.
„Nedokázal. Vlaky sa už nevypravujú.“
Odpovedá trochu zaskočenému Dzurindovi z okna vlaku muž v uniforme, bývalý železničiar.
Stále to vraj neplatí pre všetky stanice, no tu sa prvý krát zdalo, že Mikuláš pomaly stráca kontakt s realitou.

Keď sa po Bratislave začali zjavovať prvé bilbordy SDKÚ a usmievala sa z nich výlučne Žitňanská, predsa len skrsla nádej, že si skutočnosť ako tak uvedomuje. No potom to prišlo, niekoľko tlačových konferencií, zopár rozhovorov, v ktorých sa snažil nabudiť dojem, že sa ho Gorila netýka. Dojem, že mu úprimne ide o dovyšetrovanie kauzy, akoby Kucej, či Palacka neboli pokladníci jeho strany, ako keby Bubeníková nebola Miklošov človek, no a na záver dokonca vyšiel z bilbordového tieňa Žitňanskej a veselo sa na nás usmieva na každom rohu. Dzurinda dosiahol limbo.

Limbom myslím to Christopherove Nolanove, z filmu Počiatok (Inception). Základnou dejovou líniou filmu je takzvané falošné prebudenie (False awakening), živý a presvedčivý sen o prebudení so spánku, pričom snívajúci ďalej spí. Zážitok sa niekedy nazýva sen v sne. No a v tomto kontexte je limbo hlboká úroveň podvedomia, ďaleko za falošným prebudením. Človek v ňom môže uviaznuť navždy. S pocitom, že žije v reálnom svete, sa pohybuje v tom svojom, paralelnom.

SDKÚ bola aj napriek všetkej špine, ktorú časom nazbierala, vždy voči niečomu tou lepšou alternatívou. Ak sa jej predseda túla priestorom, ktorý so skutočnosťou a súčastnosťou nemá nič spoločné, navyše priestorom, z ktorého zdá sa nie je návratu, tak ho nechajme sa túlať. Ak za ním do limba skočí jeho verný vazal, nevadí. No pre SDKÚ ako takú existujú dve alternatívy, vymeniť vedenie, očistiť sa a ísť ďalej alebo nasledovať šéfa, smer limbo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?