Prečo pri spojení KDH a SMER víťazí Fašizmus?

Autor: Michal Petruš | 24.11.2013 o 0:46 | (upravené 24.11.2013 o 1:36) Karma článku: 9,45 | Prečítané:  622x

Je paradoxné, keď sa obmedzovaní a perzekuovaní kresťania spoja s komunistami. Ak sa ale zamyslíme nad tým, čo má súčasné KDH spoločné s prenasledovanými kresťanmi, paradox sa stratí. Súčasné KDH, jeho vedenie, ambície a správanie, nemá so skutočným kresťanstvom spoločné absolútne nič. "K" v názve iba zbytočne zavádza.

Extrémizmus. Slovo, ktoré v najbližších hodinách ohne každý opýtaný politik, každý gramotný novinár. Slovo, ktoré na Slovensku víťazí. Chvalabohu, nie na celom Slovensku. "Iba" v jeho srdci. V jeho srdci našli k sebe cestu komunisti a "kresťania". V jeho srdci sa k volebným urnám unúvalo najväčšie percento voličov. Aby povedalo svoje áno a nie.

Nie KDH, nie SMERu. Nie oligarchom, ktorý cez exkomunistické bábky riadia túto krajinu. Nie kresťanským predstaviteľom, ktorí vo svojej politike kresťanstvo vymenili za oportunizmus. Nie sprofanovaným politikom typu Kaník. Nie ľuďom ako Maňka, ktorí dokážu bez výčitiek sedieť a "stopercentne" fungovať na viacerých stoličkách. Nie nekonečnému reťazcu problémov, ktoré nikto nerieši.

Áno extrémizmu, nenávisti a radikálnym riešeniam. Áno človeku, ktorý sa  pomaly a vytrvalo snaží presadiť svoje zmagorené videnie sveta. Áno šialencovi, ktorému sa pravdepodobne v detstve niečo strašné prihodilo a ktorý po politickom bankrote ožrana z SNS dvíha zo zeme slabý ale nie zanedbateľný potenciál.

Áno a nie. Dve krátke slová. Nie, ktoré je namieste. Očakávané, ale stále príliš slabé. A potom áno. Chybné, ale mrazivo hrozivé...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?