Prečo pri spojení KDH a SMER víťazí Fašizmus?

Autor: Michal Petruš | 24.11.2013 o 0:46 | (upravené 24.11.2013 o 1:36) Karma článku: 9,45 | Prečítané:  619x

Je paradoxné, keď sa obmedzovaní a perzekuovaní kresťania spoja s komunistami. Ak sa ale zamyslíme nad tým, čo má súčasné KDH spoločné s prenasledovanými kresťanmi, paradox sa stratí. Súčasné KDH, jeho vedenie, ambície a správanie, nemá so skutočným kresťanstvom spoločné absolútne nič. "K" v názve iba zbytočne zavádza.

Extrémizmus. Slovo, ktoré v najbližších hodinách ohne každý opýtaný politik, každý gramotný novinár. Slovo, ktoré na Slovensku víťazí. Chvalabohu, nie na celom Slovensku. "Iba" v jeho srdci. V jeho srdci našli k sebe cestu komunisti a "kresťania". V jeho srdci sa k volebným urnám unúvalo najväčšie percento voličov. Aby povedalo svoje áno a nie.

Nie KDH, nie SMERu. Nie oligarchom, ktorý cez exkomunistické bábky riadia túto krajinu. Nie kresťanským predstaviteľom, ktorí vo svojej politike kresťanstvo vymenili za oportunizmus. Nie sprofanovaným politikom typu Kaník. Nie ľuďom ako Maňka, ktorí dokážu bez výčitiek sedieť a "stopercentne" fungovať na viacerých stoličkách. Nie nekonečnému reťazcu problémov, ktoré nikto nerieši.

Áno extrémizmu, nenávisti a radikálnym riešeniam. Áno človeku, ktorý sa  pomaly a vytrvalo snaží presadiť svoje zmagorené videnie sveta. Áno šialencovi, ktorému sa pravdepodobne v detstve niečo strašné prihodilo a ktorý po politickom bankrote ožrana z SNS dvíha zo zeme slabý ale nie zanedbateľný potenciál.

Áno a nie. Dve krátke slová. Nie, ktoré je namieste. Očakávané, ale stále príliš slabé. A potom áno. Chybné, ale mrazivo hrozivé...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?