reklama

Pod lampou je najväčšia, žeby Gorila?

Anglická verzia Wikipédie zhasla, na 24 hodín. Protestuje proti dvom zákonom, ktoré sa chystá schváliť americká snemovňa reprezentantov a senát. Zákony majú oficiálne chrániť autorské práva, či intelektuálne vlastníctvo, s čím samozrejme Wikipédia problém nemá, no hlavná obava odporcov je, že pod rúškom dobrého úmyslu ide o pokus cenzurovať internet. A tým priamo ohroziť prvý článok americkej ústavy, slobodu slova, tlače, vierovyznania a petícií. Ak používate internet naozaj aktívne, napíšete hľadaný výraz do Googlu, jeden z prvých odkazov je na Wikipédiu a tá vám teraz nepovie nič. Veľmi frustrujúci pocit.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Vskutku vydarený kop do internetu nám dnes predviedla naša, v poslednej dobe veľmi obľúbená, spoločnosť Penta. Snažia sa odstrániť Gorilu z webu. Rovnako sa chystajú žalovať novinára Toma Nicholsona, teda novinára, ktorý sa nebojí, zbiera informácie a naozaj veľmi decentne informuje. On spis Gorila predsa nezavesil na web. Bol by sám proti sebe, keď pracuje na knihe na rovnakú tému. A prečo chlapcom z Penty vadí internet? Veď nech si založia stránku "Gorila je podvod", nech to šíria kam len chcú, nech poskytujú rozhovory. Sloboda prejavu je aj na Slovensku. Tak nech ju využijú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Takže dva kopance, jeden od amerických zákonodarcov, druhý od slovenských podnikateľov. Je to náhoda? Poďme trošku konšpirovať. Dzurinda je časťou verejnosti považovaný za proamerického, prozápadného politika. Penta mala za vlády Dzurindu veľké plány, ak teda máme veriť spisu. Pani Bubeníková sedela na najvyššej stoličke fondu aj za poslednej vlády. Premiérka, chceme, či nechceme opäť z SDKÚ. A opäť skôr prozápadne orientovaná. Teraz prichádza prekvapenie. Keď si pozrieme penta-príbeh na oficiálnej stránke Penty, zaskočí nás informácia, že sa všetci piati majitelia poznajú zo štúdií v Moskve. Celý kapitálový penta-príbeh začal na začiatku 90 rokov predajom textilu počas študijného pobytu v Pekingu. Takže žiadni geniálni študenti Harvardu, ale poctiví študenti z Moskvy. Keď budete čítať penta-príbeh ďalej, dozviete sa o úspešných obchodoch s cennými papiermi, o investičných a reštrukturalizačných projektoch. Proste o všetkom, čo sa na najlepších vysokých školách socialistického bloku dalo naučiť. Zdá sa, že Moskva a Peking boli na náš 89ty pripravení oveľa lepšie ako sme si kedy dokázali predstaviť. Naši demokrati a my, všetci hlupáci, im na tom naletíme. Nedotknuteľný Najvyšší súd, neobmedzená moc generálneho prokurátora, jeden volebný okrsok, to všetko nahráva do karát tomu, že za nitky stačí ťahať 2-3 figúrky a krajina je v hrsti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Úprimne sa teším na dnešnú lampu o Gorile. Ak toto rozhodnutie STV do večera nezmení, mal by tam prísť jeden nezastaviteľný novinár, mimochodom z Kanady, dvaja investigatívni novinári, z Čiech Kroupa a domáci Vagovič a ekonomický novinár Gabriel Beer. Dúfam, že to Štefanovi Hríbovi tentokrát vyjde. Freedom of Speech must go on...

PS: spomínaná lampa Gorila

Michal Petruš

Michal Petruš

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  85x

Fungujem ako programátor pre nadnárodnú korporáciu a občas niečo napíšem :-) Zoznam autorových rubrík:  FikciaVoľnočasovéPoliticko-spoločenskéKomentáre, iba takéSeanovinySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

296 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu